Prawo spadkowe

Prawo spadkowe dotyczy skutków prawnych, które powoduje śmierć osoby fizycznej.
Ten dział prawa reguluje sposób przejścia praw, które przysługiwały spadkodawcy,
na osobę spadkobiercy. Wyłącznymi sposobami przejścia zespołu uprawnień z osoby zmarłej na spadkobiercę jest rozporządzenie testamentowe bądź ustawa.
Nasza oferta obejmuje kompleksową pomoc prawną dotyczącą spraw spadkowych.
Nasi adwokaci pomagają sporządzić testament, który zapewni ochronę praw i majątku spadkodawcy, jak również bezpieczne przekazanie spadku osobie do tego uprawnionej. Ponadto zapewniamy skuteczną pomoc podczas procedury nabycia spadku. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam w najwyższym stopniu chronić interes naszych Klientów. Zapraszamy do skorzystania z naszych kompetencji.

Prawo rzeczowe

Prawo rzeczowe jest zespołem przepisów prawa cywilnego, który normuje powstanie, treść oraz ustanie prawa własności oraz innych form korzystania z rzeczy. Główną cechą praw rzeczowych jest ich bezwzględność, a więc powszechny obowiązek ich przestrzegania.

 

Prawo zobowiązań

Prawo zobowiązań cechuje równorzędność stron stosunku prawnego oraz relewantność świadczeń. W stosunkach z zakresu prawa zobowiązań każda ze stron samodzielnie kształtuje swoje prawa i obowiązki, dlatego tak istotna jest rzetelna pomoc prawna zapewniająca ochronę interesu strony.

Strona należy do serwisu:

  O kancelarii   Sprawy cywilne   Zakres naszej praktyki   Kontakt i lokalizacja


© 2003 Pakosz & Pakosz